Bosch Condense 2500 Kombi Arıza Kodları

Bosch Classic kombi arıza kodları 40, 50, 60, 70, 80 led lambaların anlamları. Bosch classic kombi arızalandığı zaman servis çağırmadan neler yapılabilir? bu makalemizde.

40 LED Lambası Yanıp Sönüyarsa: Aşırı Isınma

Kombi sikülasyon sorunu olduğunda aşırı ısınma olur. Öncelikle kalorifer devresi su değerinin 1,5 bar seviyesinde olduğundan emin olun.

Basınç düşük ise kombiye su basın. Kalorifer petek vanalarının açık olduğundan emin olun.

Restleme işleminden sonra arıza devam ederse, devir daim pompası ya da üç yollu vanada sorun olabilir. Kalorifer filtresi kirden dolayı tıkalı olabilir. Arızanın giderilmesi, için servisi aramalısınız.

50 LED Lambası Yanıp Sönüyarsa: Alev Oluşumunda Sorun

Bosch kombide alev yokluğu olduğu anlamına gelir. Bu hatanın sebepleri sırasıyla, doğalgaz vanası açık değil, kombiye gaz gelmiyor, gaz valfi arızalanmış, Ateşleme elektrotu ateşleme yapmıyordur, Elektronik anakart arızalanmıştır.

50 led lambası yanıp sönüyorsa gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Gaz yollarının açık konumda olduğundan emin olduktan sonra resetleme işlemini yapın. Arıza devam ederse servisi aramalısınız.

60 LED Lambası Yanıp Sönüyorsa: Hava Basınç Arızası

Bosch kombi atık gaz tahliyesinde sorun olduğu zaman 60 led ışığı yanıp söner. Atık gaz tahliyesi kontrol edilmeli.

Baca ek yerlerinde çıkma varsa geri takılmalı. Resetleme işleminden sonra arıza devam ederse servis yardımı alınmalı.

Fan motoru, prosestat veya elektronik anakart arızalanmış olabilir. Arızanın giderilmesi için servis yardımı almalısınız.

70 LED Lambası Yanıp Sönüyarsa: Prosestad Kontak Arızası

Ateşleme sırasında bu Prosestad görevini yerine getiremiyorsa 70 ışığı yanıp söner.

Prosestat ve atık gaz tahliyesinin kontrol edilmesi gerekir. Kombi çalışmadan önce bu sorun yaşanıyorsa eğer atık gaz sıcaklık sensörü algılanmıyor demektir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalsınız.

40 ve 50 LED Lambaları Yanıp Sönüyorsa Kalorifer Devresi Gidiş Sensörü Arızası

Kalorifer devresi gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalandığı zaman Bosch kombi ekranında 40, 50 led lambaları beraber yanıp söner. Sensör arızalanmış veya kablolarda kopmalar olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi arayın.

Tags

Adresimiz

Komser.net | Adresimiz

Sancaktepe Mahallesi 8/2. Sk. no: 3a, 34200

Bağcılar / İstanbul

TeL: 0506 120 83 44