Baymak Eco Kombi Arıza Kodları

Baymak Eco Kombi Arıza Kodları

E1 Arıza Kodu: Gaz blokajı / beslemesi hatasını ifade eder.
E2 Arıza Kodu: Termostatta bir sorun oluştuğunu göstermektedir.
E3 Arıza Kodu: Baca basınç sensoru ve baca termostat sensöründe yaşanan arızayı ifade eder
E5 Arıza Kodu: Isıtma devresinin sensöründe bir arıza meydana geldiğini gösterir.
E6 Arıza Kodu: Kullanım sıcak su devresi ntc sensöründe bir arıza olduğunu ifade eder.
E10 Arıza Kodu: Düşük su basıncı uyarısını ifade eden arıza kodudur.
E25 Arıza Kodu: En fazla sıcaklığa ulaşıldığını gösteren arıza kodudur.
E35 Arıza Kodu: Alev oluşumunun başladığını ifade eden arıza kodudur.

Baymak Eco Kombi arıza kodları ve çözümleri

E01: Alev Yok

Baymak Eco kombilerde görülen E01 kombiye gazın ulaşamadığını ifade etmektedir. Böyle durumlarda öncelikle gazın gelip gelmediğini kontrol edin.

Cihaza gaz geliyor ise kombideki gaz valfinde veya elektronik kartında sorun olma ihtimali söz konusudur. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

E02: Aşırı Isınma

Kombide aşırı ısınma olduğu zaman E02 arıza kodu görülür. Yani termostatta bir arıza söz konusuysa cihaz otomatikman kendini bloke eder.

Bir diğer ifade ile cihaz kullanım dışıdır da diyebiliriz. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

E03: Baca Çekişinde Sorun

2 çeşit kombi türünden biri olan bacalı kombilerde baca emniyet sensoru yer almaktadır. Bu sensör, cihazın baca çekişinin düşük olduğu anlarda bunu ana karta aktarır ve cihaz emniyeti adına cihazı devre dışı bırakır.

Hermetik kombilerde ise atık gaz, bir diğer adı ile baca gazı devresinde boşaltım sorunu yaşandığında aynı işlem uygulanmaktadır. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

E04: İyonizasyon Hatası

Kombide alev olup olmadığını kontrol ederek karta aktarım yapan iyonizasyon elektrotunun sinyal alamadığını işaret eder.

Gaz akımında ve bununla beraber iyonizasyon elektrot devresinde ya da açık gaz devresinde sorun olabilir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

E05: Kalorifer Sensör Arızası

Kombide bu kodu gördüğünüzde kalorifer sensöründe bir sorun yaşandığını anlamalısınız.

Bu kodu veren kombilerin kaloriferleri ısınmaz. Dolayısı ile sensör değişimi gerekecektir. Bu durumla karşılaşırsanız Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

E06: Sıcak Su Sensör Hatası

Baymak Eco kombide bu kodla kış ya da yaz fark etmeden karşılaşabilirsiniz. E06 arıza kodu kombinin sıcak su vermediğine işarettir. Arızanın giderilmesi için servisi çağırmalısınız.

E10: Kombideki kalorifer devresi su basıncı 1 Bar’ın altına düştüğünde görülür. Çözümü için sadece su doldurma vanasını kullanarak cihazınızın su basıncını 1,5’e getirmeniz yeterli olacaktır. 

E25: Sirkülasyon, Devirdaim Sorunu

Kombinin en yüksek sıcaklık seviyesine ulaştığını belirtir. Ekranda bu kodu gördüğünüzde Eşanjör kireçlenmesi, 3 yollu vananın konum değiştirmemesi, pompa sıkışması ya da Filtrelerin tıkanması durumları olabilir. Bu sebeple zaman kaybetmeden Onarımı için Servis ile irtibata geçin.

E35: Alev Yokluğu

Cihazda alev oluşmaması durumunu gösterir. Bu durumda sıcak su alamadığınız gibi petekleriniz de ısınmaz. Bu durumun Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

E80: Anakart Arızası

Elektronik kartta yaşanan bir sorunun olduğunu ifade etmektedir. Kesinlikle cihaza müdahale etmemeli; Onarımı için Servis ile irtibata geçin.

E97: Düşük Voltaj

Elektrik voltajında problem yaşanması halinde bu kod görülmektedir. Bu durumda elektronik kartta bir sorun var ya da şebekeden gelen elektriğin voltaj değeri düşük demektir. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

E98-99: Elektronik Kar Arızası

Bu kodlar ile elektronik kartta sorun yaşandığını anlamalısınız. Onarımı için Servis ile irtibata geçiniz.

88: Anakart Arızalı

Kombi anakart arızası var demektir. Resetleme işleminden sonra arıza devam ederse servisi aramalısınız.

Tags

Adresimiz

Komser.net | Adresimiz

Sancaktepe Mahallesi 8/2. Sk. no: 3a, 34200

Bağcılar / İstanbul

TeL: 0506 120 83 44